Aktualności

Komunikat

W związku z przerwą urlopową od dnia 05.08.2019r. do dnia 16.08.2019r. Dziekanat WLiNoZ nie będzie czynny.

Zapraszamy od 19.08.2019 w godzinach urzędowania Dziekanatu z wyłączeniem poniedziałków i sobót.

Dziekanat spraw socjalnych nieczynny w dniach 1.08.2019r.-23.08.2019r.

Zapraszamy serdecznie na Adapciak organizowany dla pierwszoroczych
studentów I i II stopnia W cenie 650 zł zapewniamy:
✔️ podróż autokarem
✔️ pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolację)
✔️ pokoje 2-osobowe i 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym w hotelu w Jastrzębiej Górze (5 minut piechotą do morza)
✔️ wycieczka do Trójmiasta
✔️ Rejs statkiem oraz wycieczka na Hel
✔️ oraz wiele innych

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
Zapisy: urss@ujk.edu.pl
Kontakt: 509 711 477, 509 711 476
Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/694552007728761/

Uroczystość Absolutorium

„Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus.”

 „Cieszmy się więc, pókiśmy młodzi.”

W dniu 12 lipca Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu organizuje wyjątkową uroczystość wieńczącą okres studiów – Absolutorium. Zapraszamy tegorocznych absolwentów wraz z bliskimi, rodziną i przyjaciółmi na godzinę 13.00. Uroczystość odbędzie się w auli 0/13 Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

Nowy moduł fakultatywny na studiach II stopnia – Zdrowie Publiczne

Od roku akademickiego 2019/2020 na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu uruchomiony zostanie nowy moduł fakultatywny przeznaczony dla przyszłych koderów medycznych. Naszą ofertę dydaktyczną kierujemy do kandydatów zainteresowanych zagadnieniami związanymi z dokumentacją i statystyką medyczną. Zapraszamy absolwentów studiów I stopnia, którzy  w swojej pracy planują zajmować się kodowaniem informacji medycznej, rozliczaniem świadczeń medycznych finansowanych ze środków publicznych oraz gromadzeniem i analizowaniem danych dotyczących kosztów procedur świadczonych przez placówki ochrony zdrowia.

W programie studiów znajdują się przedmioty takie jak: Dokumentacja medyczna w pracy kodera, Kodowanie informacji statystyczno-medycznej, Narzędzia informatyczne w pracy kodera, rekord medyczny oraz komunikacja XML, Klasyfikacje medyczne, Kontraktowanie świadczeń zdrowotnych i Rozliczanie świadczeń zdrowotnych. Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych specjalistów z zakresu statystyki medycznej, kodowania medycznego oraz zarządzania placówkami ochrony zdrowia.

Szczegółowych informacji na temat studiów udziela Instytut Zdrowia Publicznego (tel. 41 349 69 52/48). Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!

PROSIMY O POMOC

Martynę Nowak- położną Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach i studentkę położnictwa II stopnia studiów stacjonarnych dotknęła życiowa tragedia. Jej rodzice ulegli wypadkowi w
Stanach Zjednoczonych. Tata zmarł, mama jest w stanie ciężkim na Intensywnej Terapii, po kilku już poważnych operacjach.
Zorganizowana jest zbiórka pieniędzy na https://zrzutka.pl/txaf59.
Zebrane pieniądzę bedą przeznaczone na kremację zwłok i sprowadzenie ich do kraju oraz na leczenie i przyjazd mamy do Polski.

Prosimy o wsparcie każdego kto może. Liczy się każda złotówka.